Feeds:
Wpisy
Komentarze

Posts Tagged ‘BUX’

Witam,

Zrobiłem wykres BUXa, żeby zerknąć co się dzieje u bratanków. Pomimo, że drogi GPW i giełdy w Budapeszcie rozeszły się jakiś czas temu (czy ktoś jeszcze pamięta synchronizację rynków sprzed 2007 r.? Niewielu zostało…), to jednak warto zerknąć od czasu do czasu co tam się dzieje.

Niestety nie dzieje się wiele, podobnie jak u nas, choć warto zwrócić uwagę, że u nas zmienność jest jednak większa. Na BUX od końca 2012 r. do początku 2014 r. nie działo się literalnie nic.

Obecnie jednak indeks znajduje się w bardzo ciekawym miejscu, które może wskazać kierunek w średnim terminie. Jeżeli bowiem zaczęła się fala CY Minor w D Primary, to czeka bratanków ruch w okolice 78% zniesienia fali wzrostowej B Primary, z lat 2009-2010. Żeby scenariusz główny zrealizował się to indeks musi zawrócić spod średnich kroczących, które aktualnie testuje od dołu.

Niestety ostatni ruch spadkowy jest mniej więcej równy fali spadkowej z początku 2012 r, co daje możliwość kreślenia układu rozpisanego jako alternatywny. W takim wypadku kreślona nadal jest fala alt X Minor w C Primary, a do jej wykończenia brakuje impulsowej podfali alt c Minute w alt X Minor. Patrzmy więc na szczyt z 10.04.14. Jego pokonanie będzie świadczyło o kreśleniu opcji z altem. Zwrot spadkowy z obecnych poziomów i pokonanie ostatniego minimum to rozgrywanie scenariusza bazowego.

Pozdrawiam

LeM

Read Full Post »