Feeds:
Wpisy
Komentarze

Posts Tagged ‘DJIA’

Witam i po dwutygodniowej przerwie zapraszam na Fusy.

Oznaczenia fal:
i, iii, iii, a, b, c (zielone) – Sub Minuette
1, 2, 3, a, b, c (czerwone) – Minuette
i, iii, iii, a, b, c (niebieskie bold) – Minute
1, 2, 3, A, B, C (różowe bold) – Minor
(1), (2), (3), (a), (b), (c) (zielone) – Intermediate
1,2,3, A,B,C w kółkach (niebieskie bold) – Primary
I, II, III, A,B,C (czerwone bold) – Cycle
(I), (II), (III), (A), (B), (C) (niebieskie bold) – Super Cycle

AMERYKA PN/PD:

BOVESPA (interwał weekly i EOD):

Na Bovespie zakończyliśmy falę C w (b) Intermediate, lub kreślimy iv w C w (b) w formie trójkąta. Zejście poniżej ostatnich dołków wyeliminuje trójkąt. Na uwagę zasługuje fakt, że na tym rynku korekta zniosła 50% całych spadków. To chyba jedyny oprócz BSE30 tak silny rynek ale tam pomogły wybory.

DJIA (interwał weekly, 60 min i 10 min):

Stany za to są niezwykle słabe na tle rynku w Brazylii. Tu nie dotarto nawet do 38,2% zniesienia spadków dlatego zmieniłem stopień fal w ruchu wzrostowym.(na DAX i NIKKEI również).
Nadal formalnie możliwe są obie rozpatrywane przeze mnie wersje choć wersja pierwsza zakładająca falę czwartą w ruchu spadkowym na tle innych giełd wygląda mało realnie.

Wersją preferowaną jest więc wersja druga, zakładająca ukończenie (gdy ruch opiszemy jako ABC Minor) lub bliskie zakończenie (gdy ruch rozpiszemy jako impuls Minor) podfali (a) Intermediate korekty wzrostowej (abc). W bezpośredniej bliskości jest również linia trendu spadkowego (skala semilog).

SP500 (interwał weekly i 60 min):

Sytuacja analogiczna do DJIA.

POLSKA I EUROLAND

DAX (interwał weekly i 60 min):

Na DAX sytuacja tożsama z rynkami w USA.

FW20 (interwał 60 min i 5 min):

Na kontraktach wyjście z klina dołem sygnalizuje zakończenie podfali (a) Intermediate. W okolicach 1750 pkt jest pierwsze zniesienie oraz linia trendu wzrostowego. Tam można spodziewać się walki. Na razie spadki wyglądają na impulsowe ale są prowadzone od szczytów. Technicznie więc trend nie został odwrócony. Jeżeli re-test szczytu będzie nie udany potwierdzi to obecne oznaczenia.

WIG, WIG 20, MW40 (interwał monthly, EOD i 60min):

niższe interwały – patrz FW20.

Na pozostałych indeksach (poza W20 gdzie oznaczenia są tożsame z kontraktami) sytuacja wygląda nieco klarowniej i wskazuje, że ostatnia fala w impulsie wzrostowym została zakończona. Tu również do odwrócenia trendu jest jednak potrzebny nieudany re-test ostatnich szczytów.

AZJA:

NIKKEI (interwał EOD):

Na NIKKEI sytuacja podobna do USA. Zakończyliśmy falę (a) Intermediate lub ją niebawem zakończymy w zależności od tego czy ruch rozpiszemy trójfalowo czy jako impuls. Obie możliwości są formalnie możliwe na razie.

BSE30 (interwał weekly i EOD):

Wg mnie do wykończenia fali (c) brakuje wykończenia fali v w C Minor. Jeden mały puch up i powinniśmy zawrócić.

No ten mały up okazał się 20% luką. To reakcja na wybory. Tu również dotarto do 50% zniesienia i można spokojnie zacząć dystrybucje.

SHANGHAI (interwał EOD):

W Szanghaju niewiele zmian. Struktura jest wg mnie wykończona. Indeks czeka najwyraźniej z korektą na inne rynki.

WALUTY:

EDEK(interwał EOD i 60 min):

Wątpliwości nadal pozostają, choć prognozowany kierunek jest zachowany. Zbliżamy się jednak do poprzedniego szczytu. Jeżeli na tym poziomie zobaczymy solidną korektę to o impulsie jako fala c raczej nie będzie mowy. Wprowadzam zatem oznaczenie alternatywne, w którym obecne podejście to dopiero podfala b w b Minuette. Jeżeli opór pokonamy z marszu w grze będzie oznaczenie poprzednio zakładane.

Oznaczenie alternatywne okazało się niepotrzebne. Opór został rozjechany. Gramy więc swoje.

YEN/USD (interwał weekly i EOD):

Na parze YEN/USD okazało się, że kreślimy podwójnego Zigzaga zamiast piątki jako c w (b). Cóż, takie są korekty. Jest jedenaście struktur i nigdy na pewno nie wiadomo jak fantazja graczy się rozwinie. W związku z tym zmiana oznaczeń – ABC Minor zostały zmienione na WXY. Zakończenia fali Y można się spodziewać przy równości fal a i c w Zigzagu, a więc praktycznie natychmiast. Możliwe jednak, ze rynek zechce pocałować starą linię trendu wzrostowego. Nie musi ale może.

USD/PLN (interwał 60 min):

Na USD/PLN pokonanie dołków anulowało koncepcje pierwszej fali wzrostowej nowego impulsu. Jeżeli to była piątka więc musiała to być fala C we Flat. Oznaczam tę strukturę jako fala X, zaś ostatnie spadki jako podfala Y. To oznaczenie zakłada wzrosty. Gdyby jednak ostatnia fala rozwinęła się w impuls wtedy oznaczenia zostaną zanegowane. Uważam to za mało prawdopodobne, gdyż kurs dotarł do bardzo silnego wsparcia jaki jest poziom konsolidacji z listopada zeszłego roku.

EUR/PLN (interwał 60 min i 10 min):

Na EUR/PLN dotychczasowe oznaczenia jeszcze się bronią, choć i tu fale można rozpisać tak jak w przypadku pary USD/PLN. Tak czy siak ani tu ani tu nie widać impulsu spadkowego, tak więc ruch od szczytów trzeba traktować jako korektę. Obie wersje zakładają wzrosty. Przebicie ostatnich dołków zaneguje to założenie.

TOWARY I METALE

CRUDE (interwał weekly i EOD):

Na Crude podfalę v w (a) można uznać za zakończoną. Cały ruch można również rozpisać trójfalowo jako abc z trójkątem jako b. Ma to znaczenie jeżeli chodzi o głębokość korekty (b). W pierwszym przypadku statystyka faworyzuje zakres od 38 do 50%, w drugim zaś powyżej 50%.

SOYAOIL (interwał weekly i EOD):

Na SOYAOIL mamy ładnie wyrysowaną piątkę jako c w (a). Obecnie oczekuję korekcyjnej fali (b).

COPPER (interwał weekly i EOD):

COPPER kreśli korekcją podfalę (b).

GOLD SPOT (interwał weekly i EOD):

GOLD SPOT jest chyba najbardziej upartym walorem jaki obserwuję. Niemniej jak nie widziałem impulsu wzrostowego na tym metalu tak nie widzę nadal, za wyjątkiem ostatniego ruchy, który oznaczam jako C Minor we Flat. Choćby nie wiem jak międzynarodowa spekuła się napinała i tak prędzej czy później i tak zobaczymy się w okolicach 650 USD.

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam serdecznie
LeM

Read Full Post »

Trochę pooglądłem wykresiki i postanowiłem je zamieścić, bo takie ładne są.

DJIA z liniami Saturna i Gann Square’ami (niebieski od października do marca i oliwkowy do stycznia). Linie Saturna i GS’y ładnie  pracują na  edku, na GPW trochę gorzej. Od dawna się zastanawiam, czy się na jakąś platformę nie przenieść, bo tutaj to jakieś pokręcone jest. Wie ktoś, gdzie można notowania RT globalne  wykupić i podłączyć do programu nieplatformianego ?  Ropa, metale, żywność, indeksy?  Ale do rzeczy.

GS’y pociągnięte są od cen zamkięcia max do cen zamknięcia min. To co wewnątrz się nie liczy prognostycznie, jeno edukacyjnie. Istotne są linie biegnące poza kwadratami, bo to rzut w przyszłość, a najważniejsze są linie przecinające się – zwroty. Jak widać poniżej 1 oliwkowy był dokładny co do dnia, 2 jeszcze nie wiadomo, ale zapowiada się ładnie, a na dodatek wypadł w dniu zawracającego Saturna (ten szary ze strzałką). Wtedy też odbił się od linii planetarnej Saturna.  Zamieszanie wprowadził I niebieski, bo wykazał byczą tendencję. Brakuje dzisiejszego notowania, które zamknęło się nad linią Saturna z dolnej półki.

WIG20 sami rozkminicie, jak widać jest zdecydowanie mniej przyjazny  w interpretacji. Zbieżne jest to, że oba indeksy zaliczyły linię Saturna. Pisałem, że Saturn wychodząc z retro, będzie straszył. Jako, że astrologia jest językiem symboli trzeba nadmienić, że Żniwiarz zarządza także instytucjami dbającymi o stabilność, a ostatnie sesje na GPW wyraźnie świadczą o tym, że ONI robią wszystko, by chaosu nie było.

A dzisiaj, przynajmniej do 14 europejskie bysie powinny czuć się z lekka niekomfortowo.

Syriusz

8.05.2008 g.1.27

Read Full Post »