Feeds:
Wpisy
Komentarze

Posts Tagged ‘cykle koniunkturalne’

Witam i zapraszam na cotygodniowe Fusy, czyli uaktualnienie oznaczeń fal Elliotta dla DJIA, SP500, DAX, FW20u, Wig i MW40 i głównych par walutowych oraz towarów po ostatniej sesji.

Tu pokazuje to co było, i to wyłącznie na układach preferowanych na danym walorze. Nigdy nie chwalę się rozegranym układem, gdy był on pokazany jako alternatywny. Natomiast w serwisie AstroElliott znajdą Państwo możliwe scenariusze na przyszłość, zawsze z jednym preferowanym.

Z działu „Ameryka Pn. i Pd.” ponownie wykres kontraktów na DJIA, czyli YM.F, gdzie zakładałem korektę impulsu wzrostowego, czyli falę 2 Minor, bądź B Minor. Zależy jakie okulary się założy. Osobiście preferuję byczy ogląd, a więc falę 2 Minor. Korekta jest kreślona i być może zakończona, choć na razie impulsu wzrostowego w ramach fali 3 Minor nie widać. Dwójka może więc być kontynuowana nawet do poziomu 62% zniesienia fali pierwszej, a nawet niżej, zanim pojawi się trójka. Technicznie takie zejście bardzo by się bykom przydało, gdyż dawałoby szansę na utworzenie wyższego dołka, będącego częścią formacji odwrócenia 123 Reversal:

 (część oznaczeń usunięta)

Szczegółowy raport z rynków za Oceanem znajduje się w sekcji Ameryka Pn. i Pd.

Z działu „Polska i Euroland”  ponownie kontrakty na DAX, czyli DY.F, gdzie również zakładałem korektę 2 Minor w impulsie wzrostowym. Tu grana jest ta sama pieśń co na DJIA, wiec komentarz można sobie skopiować. :

 (część oznaczeń usunięta)

Raport z rynków w Eurolandzie znajduje się pod tytułem sekcji Polska i Euroland. 

Z„Azji i Oceanii” tym razem indeks NIKKEI z Tokio. Tu dla odmiany byki mają poważny problem w wykreśleniem impulsu wzrostowego. Odbicie od dołka jest na razie trójfalowe, a więc korekcyjne w charakterze. Tu byki, jeśli myślą o dalszym podnoszeniu rynku, muszą się zebrać do kupy i wykreślić brakującą falę w impulsie i Minute:

 (część oznaczeń usunięta)

Raport z rynków azjatyckich znajduje się w sekcji Azja.

Z działu „Waluty”  tym razem krajowa para USD/PLN, gdzie zakładałem wykreślenie fali (5) Intermediate w impulsie wzrostowym. Fala jest w budowie. Typowy zasięg (5)=(1) w grze. Daleko nie jest:

 (część oznaczeń usunięta)

Bieżące wykresy i szczegółowe omówienie analizowanych par walutowych znajduje się w sekcji Waluty.

Z działu „Towary i Metale” tym razem wykres kontraktów na ropę typu Light, czyli CL.F,  gdzie zakładałem zakończenie fali (c) Int. i zwrot na północ. Co prawda zakładany klin nie został zrealizowany, ale zwrot jest i powinien mieć kontynuację:

 (część oznaczeń usunięta)

Raport dla towarów i metali znajduje się w sekcji Towary i Metale.

PS1. Na Facebooku działa  fan-page serwisu AstroElliottSurfing.  Zapraszam do polubienia:)

Zdrowia Wszystkim życzę,

LeM

Read Full Post »

Artykuł opatrzony stosownym i jak zwykle świetnym  filmem dokumentalnym telewizji BBC2 (kiedy my się doczekamy takiej TV za kasę z abonamentu?):

Zapraszam:

http://www.astroelliott.pl/m1|17|n5856-Upadek_Detroit.html

LeM

Read Full Post »

Witam,

Zapraszam do serwisu AstroElliottSurfing na uaktualnienie oznaczeń fal Elliotta dla DAX, FW20, Wig i MW40.

Raport znajduje się w dziale Raporty Dzienne w sekcji Polska i Euroland.

Waluty dostępne są  w dziale Raporty Dzienne w sekcji Waluty.

Towary i Metale znajdują się w dziale Raporty Dzienne w sekcji Towary i Metale.

Rynki za Oceanem pojawią się jutro do godz. 13.00

Raport znajdować się będzie w dziale Raporty Dzienne w sekcji Ameryka Pn. i Pd..

Pozdrawiam

LeM

Read Full Post »

Witam i zapraszam na Fusy.

Oznaczenia fal:
i, iii, iii, a, b, c (zielone) – Sub Minuette
1, 2, 3, a, b, c (czerwone) – Minuette
i, iii, iii, a, b, c (niebieskie bold) – Minute
1, 2, 3, A, B, C (różowe bold) – Minor
(1), (2), (3), (a), (b), (c) (zielone) – Intermediate
1,2,3, A,B,C w kółkach (niebieskie bold) – Primary
I, II, III, A,B,C (czerwone bold) – Cycle
(I), (II), (III), (A), (B), (C) (niebieskie bold) – Super Cycle

AMERYKA PN/PD:

BOVESPA (interwał weekly i EOD):

Na Bovespie ruch od 11 mają nadal wygląda na trójkę wzrostową. Trudno więc traktować go jako koniec impulsu 5 w c. Z drugiej strony zejście weszło w zakres hipotetycznej fali pierwszej tego impulsu. Możliwe, że czwórka była skarłowaciała i szczyt fali (b) został jednak osiągnięty. Do potwierdzenia tej tezy jest jednak potrzebne impulsowe zejście w dół z pokonaniem podfali 4 czerwone włącznie. Na razie odpuściłbym ten rynek, gdyż sytuacja jest niejasna. ED wykluczam, gdyż falka pierwsza w końcowym impulsie jest krótsza od następnej.

DJIA (interwał weekly, 60 min i 10 min):

Edit: W zeszłotygodniowej analizie błędnie oznaczyłem fale składowe w ruchu UP od dołków. Fale stopnia Minute pozostały przez nieuwagę z wersji drugiej i były po prostu impulsami. W rzeczywistości aby oznaczyć ruch korekcyjny złożony fale składowe nie mogą składać się z pojedynczych impulsów, gdyż cały ruch byłby po prostu impulsem wyższego rzędu. Oznaczenia poprawiłem.

Mamy wyjście z konsolidacji górą. Wyjście ma charakter impulsu, który jest w schyłkowej fazie Cała fala Y jest stworzona przez Zigzaga ABC Minor. Na razie ostatnie podejście wygląda na trójfalowe dlatego nie oznaczam jeszcze fali iv, gdyż możemy być w trakcie jej kreślenia. Jednak jeszcze jeden leciutki push zrobi z tego piątkę, którą będzie trzeba oznaczyć jako fala v. Fale A i C w Y są podobnej długości więc można zakładać, że Zigzag będzie to konicem tej złożonej struktury oznaczonej jako (c). Po jej zakończeniu oznaczenia zakładają wykreślenie fali (d) trójkąta.

W wersji drugiej chcąc nie chcąc trzeba postawić na trójkąt jako oznaczenie konsolidacji. Ma on mankamenty ale nic lepszego nie da się tam wstawić. Można tak jak w wersji pierwszej próbować podwójną trójkę ale w impulsach jako czwórka częściej występuje trójkąt. W tej chwili jest to bez znaczenia bo wyjście z konsolidacji nastąpiło impulsem w zakładanym kierunku. Sytuację tego ostatniego omówiłem przy okazji wersji pierwszej. Tu po jego zakończeniu można spodziewać się fali (b) lub (2). (b) zakłada Zigzaga czyli można spodziewać się zejścia w okolice 38%-50% fali (a). Fale drugie lubią schodzić nieco niżej – najczęściej (73% z nich) znoszą 50%-62% fali (1).
Wersja druga jest wersją preferowaną oznaczeń.

SP500 (interwał weekly i 60 min):

Sytuacja analogiczna do DJIA.

POLSKA I EUROLAND

DAX (interwał weekly i 60 min):

Na DAX sytuacja podobna do tej z rynków w USA z tym, ze w wersji pierwszej wyjście fali (c) ponad falę (a) zanegowało koncepcję trójkąta zwężającego się. Możliwy jest Flat jako 4 Primary lub trójkąt rozszerzający się. Obie wersje jednak implikują zejście poniżej dołków z marca br. albo falą piatą Primary lub falą (d) trójkąta. Trójkąty rozszerzające się są jednak dość rzadkie więc pozostawiam Flat.
Wersją preferowaną jest wersja druga oznaczeń.

FW20 (interwał 60 min i 5 min):

(…) Jest sporo niewiadomych więc zajmowałbym pozycje jedynie w przypadku potwierdzenia oznaczeń a więc kontynuacji spadków.

No i dobrze bo byłyby wciry. Tym, co zarzucają mi nierzetelność wyboldowałem tekst z zeszłego tygodnia, choć wątpię by to coś pomogło.

Ruch w górę, pomimo kierunku, w dłuższym okresie skomplikował sprawę bykom bo utworzył siedem podfal zamiast pięciu. Siedem to liczba korekty nie hossy, więc gdyby miało się na tym zakończyć wnioski mogą być tylko jedne. O tym przekonamy się jednak później.

Wracając do sytuacji obecnej na FW20 cały ruch od marcowych dołków oznaczam jako korektę złożoną WXY z Zigzagiem (Y) jako końcowym akordem. Potwierdzeniem oznaczeń będzie wejście w zakres fali A Zigzaga a więc poziom c.a. 1900 pkt. Na uwagę zasługuje równość fal A i C w Y oraz modelowy wręcz impuls C, który przedstawiam na oddzielnym wykresie. Klasyka gatunku.
Kontynuacja ruchu wzrostowego bez zachodzenia fal utworzy impuls wzrostowy i zaneguje oznaczenie.
W takim przypadku fale A i C w Y będzie trzeba oznaczyć jako 1 i 3 w impulsie a ewentualną płytką korektę (nie może przekroczyć 1900 pkt) jako 4.

Jeżeli chodzi o samą Double 3 to trochę statystyki. Fala W w formie Flat to 82% przypadków (ZZ – 18%), fala Y w formie Zigzaga to 55% przypadków. W naszym przypadku nawet więcej bo zasada zmienności wyklucza Flat (22% przypadków) jako drugi segment. Możliwy jest jeszcze trójkąt (23%), którego jako żywo nie widać. Stop- loss wiadomy. Zapinamy pasy.

Edit: Chyba nawet lepiej ruch rozpisać w ten sposób jak poniżej. Niby niczego to nie zmienia ale wygląda lepiej (W20 60min):

WIG, MW40 (interwał weekly, EOD i 60min):

Na WIG i MW40 wspomniany ruch również namieszał. Mimo że na tych indeksach możliwe jest rozpisanie impulsu to na WIGu proporcje ruchu zostały zwichrowane. Klasyczne zależności Fibonacciego ni jak się mają do długości fal w tak rozpisanym impulsie. Może oprócz 5 = 62% x 1. Pozostałe zależności jakie znalazłem to 162% x 1 = 3+5. Niby jest ale nigdzie w literaturze nie spotkałem się z takim układem. Chyba, że ruch w górę będzie kontynuowany.
Mankamentem jest również brak zmienności pomiędzy falą 2 i 4 różowe oraz wspomniany powyżej dobrze zarysowany układ siedmiu fal zamiast pięciu. Albo czeka nas kontynuacja ruchu albo… Zobaczymy. Na razie skończyliśmy jakąś piątkę w ruchu od 25 mają a sposób znoszenia tego ruchu powie nam więcej o całej strukturze.

MW40 pod względem proporcji ruchu wygląda zdecydowanie lepiej, żeby nie powiedzieć dobrze, choć i tu nie jest zachowana reguła zmienności – samo to jest jednak mniej istotne.

AZJA:

NIKKEI (interwał EOD):

Wydaje się tak jakby NIKKEI chciał jednak wykonać impuls wzrostowy. Obiekcje na razie są takie same jak na BOVESPIE.

Wątpliwości rozwiano. Impuls jest faktem. O ile dobrze liczę to trzeci w sekwencji.

BSE30 (interwał weekly i EOD):

Na BSE30 strasznie trudno cokolwiek oznaczyć. Ruch jest silny z płytkimi korektami – wszystkie podobne do siebie. Luka może być trzecią falą drugiej piątki w Zigzagu. To chyba najbliższa mi interpretacja. Tak więc powinniśmy kreślić ostatnia podfalkę wzrostową. Zakładam ponadto, że z czasem rynek zechce zakryć tę 20% lukę.

Komentarz bez zmian. Na uwagę zasługuje równość dwóch wyrysowanych piątek. Gdyby rynek zachował się wg oznaczeń alternatywnych, które wprowadziłem pod wpływem tej równości to ruch należałoby uznać za zakończony. Wykres tygodniowy pokazuje natomiast, że podobną dynamiką charakteryzowała się fala 1 Primary. Wnioski nasuwają się same. No ale do tego potrzeba trzech piątek wzrostowych nie dwóch. Sprawa wskazuje jednak na ZZ bo korekta oznaczona jako alt B była niezwykle płytka (minimum dla Zigzaga to wg Neelego 1%!). Dwójki schodzą zdecydowanie niżej niż to co widzimy. Teraz jak to pisze to dochodzę do wniosku, że oznaczenie alternatywne powinno być preferowane.

SHANGHAI (interwał weekly i EOD):

W Shanghaju nie słuchają LeMa.. Albo wydłużyli piątkę z ekspancją wewnętrzną
v = 162% x (i + iii) lub w ogóle malują coś innego – patrz oznaczenia alternatywne.

WALUTY:

EDEK (interwał EOD i 60 min):

Na Edku na razie początek zakładanego ruchu. Długie wzięły co swoje teraz czas na miśki. Stop na szczycie lub LH i czekamy spokojnie.

YEN/USD (interwał weekly i EOD):

Na parze YEN/USD ruch zgodny z oznaczeniami i wreszcie pojawiła się większa dynamika. Czekamy na kontynuację wycieczki na południe.

USD/PLN (interwał 60 min):

Na USD/PLN mamy prognozowany ruch w górę ale na impuls on nie wygląda.

Nie wyglądał i nie był. Nowe minimalne dołki za to rozjaśniły sytuację z oznaczeniami. Mamy klin jako C z opcją wybicia minimum do jego podstawy.

EUR/PLN (interwał 60 min i 10 min):

Na EUR/PLN albo napinamy sprężynę pod dynamiczny ruch tworząc subfale albo to g. nie impuls. Grałbym na długo ale jest problem z postawieniem stopa na ostatnich dołkach (c w 2 czerwone może je przekroczyć jeżeli Flat) więc na razie można odpuścić tę parę. No chyba, że zobaczymy Bajkonur – wtedy wiadomo, że sprężyna puściła.

TOWARY I METALE

CRUDE (interwał weekly i EOD):

Na Crude pośpieszyłem się z zakończeniem impulsu. Być może wykonujemy falę wydłużona. Jest to prawdopodobne gdyż fale i oraz ii były podobnej długości. Gdyby rzeczywiście tak było to zasięg ruchu trzeba wyznaczyć ekspancją 162% sumy fal i + iii.
Możliwe jednak, że pochrzaniłem coś we wcześniejszych oznaczeniach i ruch od dołków jest podwójnym Zigzagiem ABC z trójkątem jako B. W takim wypadku zasięg ruchu trzeba wyznaczyć równością fal A=C. Taki zasięg został już prawie zrealizowany. Jeżeli więc zobaczymy revers na USD i tu powinniśmy zawrócić.

Właściwie nie mam nic do dodania. Zasięg dla ZZ osiągnięty, dla wydłużonej piątki jeszcze długo nie. Jak zawrócimy solidnie będzie wiadomo co jest grane.

SOYAOIL (interwał weekly i EOD):

Wg mnie pierwszy segment fali (b) został wyrysowany. Po wyrysowaniu trójfalowej korekty powinna być kontynuacja ruchu korekcyjnego.

SOYAOIL zrobił kolejną falkę UP. Siódmą dodajmy. Albo to jest część płaskiej korekty (b) albo ruch od dołków w przypadku braku kolejnych podfal będzie trzeba oznaczyć korekcyjnie.

COPPER (interwał weekly i EOD):

COPPER kreśli korekcją podfalę (b). Być może w formie trójkąta. Do realizacji takiego scenariusza brakuje zejścia w dół jako podfala e oraz wybicia.

Na COPPER mamy wybicie ale korekcyjna fala (b) wygląda na falkę niższego rzędu. Możliwe więc, że mamy do czynienia z impulsem wzrostowym a ostatnia konsolidacja to trójkąt jako podfala 4.

GOLD SPOT (interwał weekly i EOD):

GOLD SPOT zawrócił w ostatniej chwili. Oczekuje kontynuacji wycieczki na południe.

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam serdecznie
LeM

Read Full Post »

Witam i po dwutygodniowej przerwie zapraszam na Fusy.

Oznaczenia fal:
i, iii, iii, a, b, c (zielone) – Sub Minuette
1, 2, 3, a, b, c (czerwone) – Minuette
i, iii, iii, a, b, c (niebieskie bold) – Minute
1, 2, 3, A, B, C (różowe bold) – Minor
(1), (2), (3), (a), (b), (c) (zielone) – Intermediate
1,2,3, A,B,C w kółkach (niebieskie bold) – Primary
I, II, III, A,B,C (czerwone bold) – Cycle
(I), (II), (III), (A), (B), (C) (niebieskie bold) – Super Cycle

AMERYKA PN/PD:

BOVESPA (interwał weekly i EOD):

Na Bovespie zakończyliśmy falę C w (b) Intermediate, lub kreślimy iv w C w (b) w formie trójkąta. Zejście poniżej ostatnich dołków wyeliminuje trójkąt. Na uwagę zasługuje fakt, że na tym rynku korekta zniosła 50% całych spadków. To chyba jedyny oprócz BSE30 tak silny rynek ale tam pomogły wybory.

DJIA (interwał weekly, 60 min i 10 min):

Stany za to są niezwykle słabe na tle rynku w Brazylii. Tu nie dotarto nawet do 38,2% zniesienia spadków dlatego zmieniłem stopień fal w ruchu wzrostowym.(na DAX i NIKKEI również).
Nadal formalnie możliwe są obie rozpatrywane przeze mnie wersje choć wersja pierwsza zakładająca falę czwartą w ruchu spadkowym na tle innych giełd wygląda mało realnie.

Wersją preferowaną jest więc wersja druga, zakładająca ukończenie (gdy ruch opiszemy jako ABC Minor) lub bliskie zakończenie (gdy ruch rozpiszemy jako impuls Minor) podfali (a) Intermediate korekty wzrostowej (abc). W bezpośredniej bliskości jest również linia trendu spadkowego (skala semilog).

SP500 (interwał weekly i 60 min):

Sytuacja analogiczna do DJIA.

POLSKA I EUROLAND

DAX (interwał weekly i 60 min):

Na DAX sytuacja tożsama z rynkami w USA.

FW20 (interwał 60 min i 5 min):

Na kontraktach wyjście z klina dołem sygnalizuje zakończenie podfali (a) Intermediate. W okolicach 1750 pkt jest pierwsze zniesienie oraz linia trendu wzrostowego. Tam można spodziewać się walki. Na razie spadki wyglądają na impulsowe ale są prowadzone od szczytów. Technicznie więc trend nie został odwrócony. Jeżeli re-test szczytu będzie nie udany potwierdzi to obecne oznaczenia.

WIG, WIG 20, MW40 (interwał monthly, EOD i 60min):

niższe interwały – patrz FW20.

Na pozostałych indeksach (poza W20 gdzie oznaczenia są tożsame z kontraktami) sytuacja wygląda nieco klarowniej i wskazuje, że ostatnia fala w impulsie wzrostowym została zakończona. Tu również do odwrócenia trendu jest jednak potrzebny nieudany re-test ostatnich szczytów.

AZJA:

NIKKEI (interwał EOD):

Na NIKKEI sytuacja podobna do USA. Zakończyliśmy falę (a) Intermediate lub ją niebawem zakończymy w zależności od tego czy ruch rozpiszemy trójfalowo czy jako impuls. Obie możliwości są formalnie możliwe na razie.

BSE30 (interwał weekly i EOD):

Wg mnie do wykończenia fali (c) brakuje wykończenia fali v w C Minor. Jeden mały puch up i powinniśmy zawrócić.

No ten mały up okazał się 20% luką. To reakcja na wybory. Tu również dotarto do 50% zniesienia i można spokojnie zacząć dystrybucje.

SHANGHAI (interwał EOD):

W Szanghaju niewiele zmian. Struktura jest wg mnie wykończona. Indeks czeka najwyraźniej z korektą na inne rynki.

WALUTY:

EDEK(interwał EOD i 60 min):

Wątpliwości nadal pozostają, choć prognozowany kierunek jest zachowany. Zbliżamy się jednak do poprzedniego szczytu. Jeżeli na tym poziomie zobaczymy solidną korektę to o impulsie jako fala c raczej nie będzie mowy. Wprowadzam zatem oznaczenie alternatywne, w którym obecne podejście to dopiero podfala b w b Minuette. Jeżeli opór pokonamy z marszu w grze będzie oznaczenie poprzednio zakładane.

Oznaczenie alternatywne okazało się niepotrzebne. Opór został rozjechany. Gramy więc swoje.

YEN/USD (interwał weekly i EOD):

Na parze YEN/USD okazało się, że kreślimy podwójnego Zigzaga zamiast piątki jako c w (b). Cóż, takie są korekty. Jest jedenaście struktur i nigdy na pewno nie wiadomo jak fantazja graczy się rozwinie. W związku z tym zmiana oznaczeń – ABC Minor zostały zmienione na WXY. Zakończenia fali Y można się spodziewać przy równości fal a i c w Zigzagu, a więc praktycznie natychmiast. Możliwe jednak, ze rynek zechce pocałować starą linię trendu wzrostowego. Nie musi ale może.

USD/PLN (interwał 60 min):

Na USD/PLN pokonanie dołków anulowało koncepcje pierwszej fali wzrostowej nowego impulsu. Jeżeli to była piątka więc musiała to być fala C we Flat. Oznaczam tę strukturę jako fala X, zaś ostatnie spadki jako podfala Y. To oznaczenie zakłada wzrosty. Gdyby jednak ostatnia fala rozwinęła się w impuls wtedy oznaczenia zostaną zanegowane. Uważam to za mało prawdopodobne, gdyż kurs dotarł do bardzo silnego wsparcia jaki jest poziom konsolidacji z listopada zeszłego roku.

EUR/PLN (interwał 60 min i 10 min):

Na EUR/PLN dotychczasowe oznaczenia jeszcze się bronią, choć i tu fale można rozpisać tak jak w przypadku pary USD/PLN. Tak czy siak ani tu ani tu nie widać impulsu spadkowego, tak więc ruch od szczytów trzeba traktować jako korektę. Obie wersje zakładają wzrosty. Przebicie ostatnich dołków zaneguje to założenie.

TOWARY I METALE

CRUDE (interwał weekly i EOD):

Na Crude podfalę v w (a) można uznać za zakończoną. Cały ruch można również rozpisać trójfalowo jako abc z trójkątem jako b. Ma to znaczenie jeżeli chodzi o głębokość korekty (b). W pierwszym przypadku statystyka faworyzuje zakres od 38 do 50%, w drugim zaś powyżej 50%.

SOYAOIL (interwał weekly i EOD):

Na SOYAOIL mamy ładnie wyrysowaną piątkę jako c w (a). Obecnie oczekuję korekcyjnej fali (b).

COPPER (interwał weekly i EOD):

COPPER kreśli korekcją podfalę (b).

GOLD SPOT (interwał weekly i EOD):

GOLD SPOT jest chyba najbardziej upartym walorem jaki obserwuję. Niemniej jak nie widziałem impulsu wzrostowego na tym metalu tak nie widzę nadal, za wyjątkiem ostatniego ruchy, który oznaczam jako C Minor we Flat. Choćby nie wiem jak międzynarodowa spekuła się napinała i tak prędzej czy później i tak zobaczymy się w okolicach 650 USD.

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam serdecznie
LeM

Read Full Post »

Dla przypomnienia w teorii cykl ekonomiczny wygląda tak:

Popatrzmy zatem gdzie jesteśmy? Fakty są takie:

1) Akcje spadają od lipca 2007
2) Surowce spadają od lipca 2008
3) Dane makro o PKB głównych gospodarek jakie są wszyscy wiemy

To wskazywałoby na okres wczesnej recesji pokazanej na wykresie.
Pierwsze w cyklu zaczynają rosnąć obligacje – jest to w okresie późniejszej recesji. Ten wzrost wyprzedza osiągnięcie dna na rynku akcji. Popatrzmy zatem co słychać na rynku 5, 10, i 30 letnich obligacji rządowych USA. :

Jak widać obligacje rosną solidnie od połowy 2007 roku w ostatnim okresie przyspieszając wzrosty bardzo dynamicznie. Jak patrze na takie wykresy to przypomina mi się koniec hossy na MiS na naszym parkiecie.

Pytanie, czy to światełko w tunelu i obligacje kończą cykl wzrostowy a rynek akcji jest blisko dna?
Czy może jest to odpał przed ogromną wysypką tych papierów zwiastujący bankructwo mocarstwa zza oceanu?

Wydaje mi się,  że jednak trochę za wczesnie na nową hossę. Więc może ta druga ewentualność? Jest jakich specjalista od obligacji czytający bloga? Chętnie przeczytam jego opinie.

Pozdro

LeM

Read Full Post »

Cykl Kondratiewa

Witam,

Zima idzie… o ile już nie trwa

Więcej na stronie: http://www.thelongwaveanalyst.ca/downloads.html

Pozdro

LeM

Read Full Post »

Kiedyś na czacie wspominałem o tej barwnej postaci, która swój geniusz przypłaciła siedmioletnią odsiadką bez procesu (Tak, tak, okazuje się to możliwe w kraju, w którym zakazują palenia we własnym mieszkaniu, alkohol jest dostępny od 21 roku życia a broń może kupić bez zezwolenia nienotowany osiemnastolatek!).
Dziś jako ciekawostka dwa wykresy: Business Cycle z dokładnymi datami oraz wykres Dow Jones US Financial Services:

Dla chętnych pogłębienia wiedzy link (warto wejść również w podlinkowane odnośniki):

http://www.nowandfutures.com/forecast.html#global_cycle

Read Full Post »