Feeds:
Wpisy
Komentarze

Archive for the ‘Fraktale’ Category

Witam,

Jakiś czas temu pisałem gdzieś o proporcjach Fibonacciego na wykresie Gold. Nie pamiętam już gdzie to było i czy zamieszczałem wykres. W każdym bądź razie nie mogę go znaleźć na blogu a powinien być:

Nie jest to analiza elliotowska zaznaczam tylko spojrzenie z punktu widzenia fraktali. Fala pierwsza pierwszego fraktala ma identyczne proporcje co fala pierwsza drugiego fraktala. Idąc tym tropem po zakończeniu pierwszej fali powinniśmy zobaczyć korektę w okolice 50% jej zniesienia (ok 650 USD/uncja), a następnie ruch w górę o tych samych proporcjach. W pierwszym fraktalu ruch ten miał zasięg 538,8% ekspancji fali pierwszej. Jeżeli ruch o takich proporcjach powtórzymy w przypadku fraktala drugiego to daje to zasięg ok 4500 USD/uncja.

Jeżeli chodzi o Elliotta to nie mam niestety danych sprzed 1969 roku ale patrząc na te które mam można pierwszy fraktal potraktować jako fala pierwsza. Fala druga to kilkunastoletni boczniak (fale drugie mogą trwać nawet 9 x tyle co fala pierwsza) a wzrosty od 1999 roku byłyby pierwszą falą w dużej trójce.

Edit:

I jeszcze ruch na EUR/PLN

Niestety kurs osiągnął docelowy poziom wcześniej niż sadziłem. Wydawało mi się że fala c w b zakończy się na równości fal a=c czerwone:

https://lemansa.files.wordpress.com/2009/01/eurplnst.png

Nic z tych rzeczy. Falę c kontynuujemy a jej wewnętrzną strukturę opisałbym następująco:

W dłuższym terminie:

Pozdro

LeM

Read Full Post »

1987 vs. 2008

Na początku 2007 roku na Big Picture poruszany był temat podobieństwa fal spadkowych w 1987 roku i 2007:

http://bigpicture.typepad.com/comments/2007/04/1987_versus_200.html

O ile podobieństwa już wtedy były widoczne to w pełnej krasie fraktalny charakter tych fal spadkowych można zobaczyć dopiero w 2008 roku:

Tak na marginesie różnica w czasie pomiędzy oboma wydarzeniami wynosi 21 lat – liczba z ciągu Fibonacciego.

Pozdro

LeM

Read Full Post »

Fraktal II

Odwrócony wykres CAC40 interwał 60 min. Pierwszy fraktal zakreślony niebieską elipsą – po tej fali nastapiła korekta znosząca 38% poprzedniego ruchu.
Fraktal drugi, zakreślony czerwoną elipsą, będący powiększeniem pierwszego.  Zniesienie 38% tego ruchu jest na poziomie 3700 pkt.
Zobaczymy jak się sprawy rozwiną.

Pozdro

LeM

Read Full Post »

Fraktal

Indeks AS30 /Australia/ z 1987 i 2008 roku – 21 lat różnicy- liczba ciągu Fibonacciego:

Pozdro

LeM

Read Full Post »