Feeds:
Wpisy
Komentarze

Posts Tagged ‘waluty’

Witam,

Zapraszam do serwisu AstroElliottSurfing na cotygodniowe Fusy, czyli uaktualnienie oznaczeń fal Elliotta dla głównych indeksów krajowych, europejskich, amerykańskich, azjatyckich, oraz głównych par walutowych i towarów. To w serwisie. Na blogu pokazuję układy proponowane w zeszłym tygodniu i ich realizację.

Na APPLE niezłe wyniki kwartalnie, plus zwiększenie dywidendy i buybacku dały pożywkę wzrostom. Układ falowy postulował to wcześniej i bez tych „rewelacji”.

Przelot po układach z zeszłego tygodnia zaczniemy tym razem od nieco egzotycznego MERVALA, , gdzie wyznaczyłem nieprzekraczalny sufit dla prezentowanego układu falowego. Surprise, surprise, byki sobie nabiły guza właśnie na tym poziomie. Co dalej, zobaczymy, ale układ który prezentuje w serwisie wygląda ciekawie, w kontekście owego guza:

 (część oznaczeń usunięta)

Szczegółowy raport z rynków za Oceanem znajduje się w sekcji Ameryka Pn. i Pd.

Z indeksów europejskich kontynuujemy obserwację DAX, gdzie prognozowałem wykreślenie korekty spadków. Korekta została wykreślona i to z dużym animuszem. Zbyt dużym jak na korektę. Formalnie układ niedźwiedzi jest oczywiście poprawny, ale statystycznie tak wysokie zniesienia impulsu zdarzają się w 15% układów. Trochę mało żeby obstawiać u buka czy w kasynie. Podobnie jest tu. Zwłaszcza, że ruch wzrostowy daje się rozpisać impulsowo.  Byki mają szansę powrotu do gry.  Czy ją wykorzystają? Wkrótce się przekonamy.
PS. Układ śledzę dość skutecznie od jakiegoś czasu co można obejrzeć TU:

 (część oznaczeń usunięta)

Raport z rynków w Eurolandzie znajduje się pod tytułem sekcji Polska i Euroland.

Z rynków Azji i Oceanii ponownie indeks z Szanghaju, który robi swoje. Czekamy na nowe minima, a tam się okaże ile warta jest prezentowana notacja:

 (część oznaczeń usunięta)

Raport z rynków azjatyckich znajduje się w sekcji Azja. (ponownie uaktualniana od października)

Z działu Walut wybrałem EUR/PLN. Niestety krajowe pary znajdują się w męczącym horyzoncie i trudno jest tu coś ugrać. Zwłaszcza na USD/PLN. Euro wygląda nieco lepiej, ale również łatwo nie jest. Ciekawe jak przebiegnie realizacja oznaczonego trójkąta. Postulowany kierunek jest jeden, więc albo rybka, albo piii… :

 (część oznaczeń usunięta)

Bieżące wykresy i szczegółowe omówienie analizowanych par walutowych znajduje się w sekcji Waluty.

Najlepszym „callem” tygodnia okazała się CRUDE, z części towarowej serwisu. Tam rozważałem ED i wyjście dołem z formacji przynajmniej do podstawy klina. W zasadzie oznaczenia falowe podpowiadały, że będzie sporo więcej…:

  (część oznaczeń usunięta)

Raport dla towarów i metali znajduje się w sekcji Towary i Metale.

PS1. Na Facebooku działa grupa AstroElliottSurfing. Jest to grupa otwarta, więc wszystkich zapraszam. Wrzucam tam od czasu do czasu jakiś wykres, gdyż łatwiej tam ładować obrazki, zwłaszcza z urządzeń mobilnych.

Pozdrawiam,

LeM

Read Full Post »

Witam,

Zapraszam na cotygodniowe Fusy, czyli uaktualnienie oznaczeń fal Elliotta dla DJIA, SP500, DAX, FW20, Wig i MW40 i głównych par walutowych oraz towarów po piątkowej sesji.

Raport z rynków za Oceanem znajduje się w sekcji Ameryka Pn. i Pd.

Raport z rynków w Eurolandzie znajduje się pod tytułem sekcji Polska i Euroland.

Raport z rynków azjatyckich znajduje się w sekcji Azja.

Na walutach pasjonująca walka na EDKU. Po pierwszym impulsie wzrostowym i korekcie byki walczą o wykreowanie kolejnego. Są ku temu szanse. Jeżeli się uda to ów ruch typowo powinien być równy pierwszemu by uzyskać równość fal c = a. Na wygraną byków czekają już w blokach startowych surowce i metale. Indeksom giełdowym też taka wygrana nie zaszkodzi. Gorzej gdy byki zrejterują na niższym poziomie niż typowy zasięg.

Szczegółowe omówienie analizowanych par walutowych znajduje się w sekcji Waluty.

Raport dla towarów i metali znajduje się w sekcji Towary i Metale.

Pozdrawiam

LeM

Read Full Post »